Ми допомагаємо будувати майбутнє
+38 (068) 002-10-01+38 (068) 250-10-10
Головна / Статті / Підвісні стелі: монтаж та експлуатація

Підвісна стеля

18.10.2017
Підвісна стеля

Підвісні стелі вже давно є невід'ємною частиною інтер'єру. Їх встановлюють у різних типах будівель: комерційному, промисловому, громадському та індивідуальному. А ще – у нових конструкціях та зміні колишніх будівель.
Дана система складається з легкого несучого каркасу та облицювальних елементів. Каркас кріплять до стелі за допомогою спеціальних підвісів. Після цього – до нього потрібно прикріпити облицювальні елементи.
Загалом підвісні стелі є досить практичними: з ними працюють, коли бажають зробити невидимими та одночасно доступними різні інженерні комунікації. У них якнайкраще вбудовуються модульні світильники, вентиляція та система захисту від пожежі.
Що стосується видів таких стель, то вони розділені відповідно до матеріалів облицювання, їх розмірів і форм і способів з'єднання. Панелі виготовляються з мінерального волокна, металу, гіпсокартону, дерева чи пластику.

Форми та види підвісних стель

За формою вони поділяються на 6 основних груп:

  • Панельні;
  • Плиткові;
  • Касетні;
  • Рейкові;
  • Комірчасті;
  • Гратчасті.

Рейкові та касетні стелі є панельними модулями, але виготовляються із металу. Їхня довжина – близько 6 метрів, але на замовлення можлива і довжина більша за вказану.
Ґратчасті підвісні стелі монтують хрест навхрест із прямих вузьких, переважно металевих рейок. Або вже з готових модулів.
Комірчасті, у свою чергу, виступають різновидом панельних та плиткових. Але вони мають отвори та порожнини різних форм. І щоб через них не було видно перекриття. Зазвичай його фарбують у необхідні тони або кладуть листовий матеріал, який добре підходить до кольору інтер'єру.
Для пошуку необхідної підвісної стелі потрібно звернути увагу на ряд важливих параметрів, серед яких:

Світловідображення. Чим коефіцієнт нижче, тим більше ви потребуватимете штучного і природного освітлення.
Вологостійкість. Чим вона ближча до показника в 100%, тим вище буде стійкість модуля до вологої атмосфери.
Звукоізоляція. Чим вище буде цей показник, тим надійнішим буде захист ваших вух від стороннього шуму.
Теплоізоляція Чим вищий опір модуля теплопередачі, тим кращими будуть показники теплоізоляції. А ви відчуєте тепло у зимовий період і холод – у спекотний.
Вогнестійкість. Матеріали модулів потрібно виготовляти з негорючих, важкогорючих або важкозаймистих матеріалів. Як результат – буде знижено ймовірність спалаху у вашому приміщенні.

Встановлення та догляд

Пам'ятайте одне золоте правило: установку стелі варто проводити тільки після того, як у приміщенні висохне штукатурка та бетон, а також закінчаться роботи з оздоблення підлоги. Вікна та двері важливо вставити та засклити заздалегідь.

В принципі технологія монтажу виглядає просто.
Спочатку фахівці розраховують навантаження на несучі елементи. До основної стелі за допомогою дюбелів на певній відстані прикріплюють підвіси - стрижні або кронштейни. Їх нижній кінець заводьте в установчий отвір або в напрямні, що знаходиться на каркасі. Напрямні схожі з літерою "Т". На них потрібно прикріпити модулі.
Найчастіше професіонали працюють із двома схемами монтажу підвісних стель: прихованої та відкритої. Друга система вважається зручнішою – як у монтажі, так і в роботі. Під час того як встановлюється стеля, відбувається втрата не менше 15 сантиметрів висоти приміщення. Це не дуже тішить мешканців простого малогабаритного житла.
Щоб коректно доглядати підвісну стелю, важливо звертати увагу на вентиляцію простору між конструкцією та основним перекриттям. Суть у тому, що іноді додаткова теплоізоляція на зворотному боці стелі або всередині даху схильна до зміни температурного режиму. А також робить непотрібну конденсацію.
І щоб цього не відбувалося, варто встановити паронепроникний шар. Невеликі пошкодження поверхні просто виправити, а подряпини і різні вм'ятини можна закласти за допомогою шпаклівки або розпилювача. Що стосується чищення поверхні, то її можна провести за допомогою пилососа або вологої ганчірки.
Як ви вже встигли зрозуміти, підвісна стеля відкриває дизайнеру широкі можливості для польоту фантазії та експериментів. Використовуйте сучасну підвісну стелю у вашому інтер'єрі – і ваша квартира заграє новими фарбами.

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.