Ми допомагаємо будувати майбутнє
+38 (068) 002-10-01+38 (068) 250-10-10
Головна / Статті / Монтаж гіпсокартону

Монтаж гіпсокартону

17.10.2017
Монтаж гіпсокартону

Монтаж гіпсокартону є обшивкою листами різних поверхонь. Це економічний та простий спосіб сховати нерівні стіни чи інші недоліки від чужих очей. Сьогодні ми поговоримо про те, як проводити монтаж гіпсокартону на металевих профілях і які плюси і мінуси роботи з цим ним.

Отже, розрізняють два базові типи профілю: напрямний і стійковий. Напрямний має отвори для фіксації кріплення, стійкові є формою швелера, в спинках якого є канавки для центрування саморіза.

Каркас стелі виготовляється на базі стельових профілів і кріпиться до основи перекриття за допомогою спеціальних підвісів.

Усі комплектуючі повинні мати цинкове покриття, яке буде захищене від корозії впливу навколишнього середовища.

З яких етапів складається монтаж гіпсокартону та які особливості кожного з них?

Спочатку варто виконати розмітку, за якою встановляться профілі. Лінія стику листів гіпсокартону повинна знаходитись по центру лицьової частини профілю. Необхідно усунути лінії вертикальних профілів майбутнього облицювання. Враховуйте, що крок вертикальних ліній має становити 600 мм.

Важливо додавати товщину ГКЛ до глибини каркасу. Після цього проведіть горизонтальну лінію на підлозі. Відступайте від стіни на ту відстань, що вийде. Після цього станьте на стілець і визначте подібну лінію на стелі за допомогою схилу.

Відніміть показники товщини листа гіпсокартону від лінії та поставте позначку на верхньому та нижньому перекритті лінії виступу профілів. Наступний крок – обклеювання стрічкою поверхні несучих профілів, які після цього прилягатимуть до основи. Усю зайву стрічку варто обрізати. Чітко за рівнем необхідно встановити напрямний профіль на підлозі. Це можна зробити в такий спосіб: прикладіть профіль до зазначеної межі каркаса і просвердліть отвори під дюбель. Після цього важливо вставити дюбелі та закріпити конструкцію за допомогою шурупів. Максимум зазору для ПН, який може бути, - це показник 5 мм з кожного боку.

Тепер зміцніть підвіси із прокладкою з гуми. Це потрібно зробити вертикальними лініями каркаса з використанням дюбелів і шурупів. У вигляді підвісів можуть бути кронштейни, що є в комплекті каркасних профілів.

Після цього потрібно приступити до встановлення підвісів з їх фіксацією на стінці до підвісів за допомогою шурупів та дюбелів.

Вертикальний профіль до горизонтального необхідно закріпити за допомогою шурупів. Вщент загвинчуйте шурупи за допомогою шуруповерта.

Після загвинчування шурупів потрібно перейти до монтажу листів гіпсокартону. Перед цим зніміть фаску під кутом 45 градусів.

Якщо є потреба в отворах під розетки або вимикачі – позначте та висвердліть ножівкою або електричним лобзиком заздалегідь.

Після цього прикріпіть ГКЛ від верхнього кута каркаса з фіксацією шурупами і кроком близько 250 мм. Самонарізи утоплюйте в поверхні гіпсокартону на міліметр. Це важливо для того, щоб потім добре прикрити їх шпаклівкою.

Для ґрунтовки гіпсокартону можна працювати з тиф-грунтом. Далі - укладайте армовану серпянку. За підсумками всіх робіт вирівнюйте поверхню і зробіть підготовку до обробки - поклейки шпалер або штукатурки.

Які ж переваги та недоліки роботи з профілем з металу?

Плюси:

  • Помітна покращена стійкість до вологого середовища;
  • Висока ефективність навіть нерівних стінах;
  • Можна працювати із додатковою теплоізоляцією.

Мінуси:

  • Слабкі показники ізоляції, якщо не використовувати додаткові заходи щодо звукоізоляції;
  • Потрібно працювати з багатьма інструментами, які потрібно мати в арсеналі.

Монтаж гіпсокартону на металевому профілі є ефективним способом проведення якісних будівельних робіт. Беріть наші поради на замітку та використовуйте лише найкращу продукцію у своїй роботі!

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.